Konveierid ja konveiersüsteemid

Konveierid on tänapäeva tootmises sageli asendamatud töövahendid. Peamiselt kasutatakse konveiereid materjalide või toodete kindlaksmääratud punktide vahel.

Konveiersüsteemid on parimaks tööriistaks kaubaladudes, tootmistes, erinevates pakendikäitlemise keskustes või hoopiski suurtes pakkide ja kaupade sorteerimise keskustes. Samuti kasutatakse konveiereid ka sellistes valdkondades nagu: kaevandused, karjäärid, puidu- ja toiduainetööstustes, logistikas.

Konveiersüsteemid aitavad lihtsustada ja kiirendada inimeste tööd, automatiseeritud tegevustega. Samuti on konveiersüsteemid asendamatud suurtes tootmistes, kus valmivad tooted peavad läbima tootmises mitu etappi.

Võta meiega ühendust
konveierid

Konveiersüsteemide kasumlikkus

Konveiersüsteeme võetakse aina enam kasutusele ning selleks on mitmeid põhjuseid.

Konveiersüsteemid annavad eelise:

● konveiersüsteemid aitavad saavutada kõrgema tootlikkuse vähese personali ja väikese energiakuluga või isegi automatiseerida protsessi asendades inimeste kasutamist

● konveiersüsteeme on võimalik integreerida nii, et neid kasutatakse ainult kindlates töölõikudes ja kindlatel aegadel

● konveiersüsteemid annavad võimaluse hoida tootmine töös 24/7 või vastavalt vajadusele

Kui soovid konkurentsieelist, siis võta meiega julgelt ühendust!

Konveieri tüübid

Konveiereid on mitmeid erinevaid, eelkõige eristatakse neid kasutamise valdkondade järgi, kuid olulist rolli mängib ka konveieri tugevus ja vastupidavus.

Lintkonveierid

Lintkonveierid on üles ehitatud nagu nimigi ütleb lindi süsteemil. Sellist tüüpi konveierid sobivad eelkõige tootmistesse, kus tooted, peavad läbima pika vahemaa ning erinevad tootmisetapid. Lintkonveier aitab automatiseerida toodete liikumise ja seeläbi vähendada inimtööjõu ressursi.

Lintkonveierid on sujuvad ning sobivad eelkõige just väiksemate ja kergemate toodete transpordiks.

Kettkonveierid

Kettkonveier sobib suurepäraselt erinevate tootealuste ja raskemate toodete transportimiseks. Antud tüüpi konveier sobib tootmisesse, kus lõppjärgus on vaja tooted näiteks kokku koguda, ilma et tekiks defekte või muid tehnilisi probleeme.

Kettkonveierid on vastupidavad ja tugevad, sobivad eelkõige raskemate toodete transportimiseks.

Rullkonveierid

Rullkonveier on küllaltki sarnane lintkonveierile, kuid tavapärase lindi asemel on rullikudvastavalt siis kas metallist või plastmassist. Rullkonveierid on tugevamad kui lintkonveierid ning nendega on võimalik transportida ka kaalu poolest raskemaid tooteid.

Rullkonveier sobib toomisesse, kus vaja nii kergemaid kui ka raskemaid tooteid manuaalselt liigutada ühes kohast teise. Sellist tüüpi konveierid on sujuvad ja vastupidavad.

Lift konveierid

Lift tüüpi konveierid on mõeldud toodete transportimiseks ja liigutamiseks vertikaalselt. Kui tavapäraselt konveiersüsteemid liiguvad horisontaalselt, siis mõnel juhul on vaja just lift tüüpi konveierit, mille abil saab suuri ja raskeid elemente liigutada vertikaalselt.

Lift konveierid on vastupidavad ning sobivad suurte ja raskete toodete liigutamiseks.

Erilahendused

Tihti juhtub nii, et kliendile on vajalik konveiersüsteemi lahendus, mida ei saa leida standardsest lahenduse valikust näiteks: laevalaadur, stacker, ehk kuhilakonveier, radial stacker ehk kuhilakonveier radiaalse liikumisega, teletacker ehk kuhilakonveier teleskoopilise noolega või siis konveier, mis sisaldab kõike neid süsteemi ühes lahenduses.

Antud lahenduste arendamisega me saame aidata ka Sulle, võta meiega julgelt ühendust!

Konveiersüsteemid- vii oma toomine uuele tasemele

Tegelikult on võimalik mitmeid eri liike konveiereid siduda ka omavahel kokku, luues tervikliku konveiersüsteemi. Sageli üks konveier aitab automatiseerida ühte töölõiku, kuid suurte ja mahukate tootmiste puhul soovitame mõelda, mitme töölõigu automatiseerimise ja sidumise vahele, nii on võimalik mitmed töölõigud muuta tänu konveieritele kiiremaks ning inimressursi saab kasutada muude töölõikude jaoks.

Pakume ka mitmeid konveiersüsteemide erilahendusi:

● suunda muutvad konveierid ehk reverskonveierid

● tõusvad ja langevad konveierid

Kui vajad abi või konsultatsiooni oma tootmise või tehase automatiseerimise osas, siis võta julgelt meiega ühendust- aitame, nõustame, teostame.

Personaalse pakkumise küsimiseks kirjuta meile.